Kam na výlet

V našem okolí je velké množství turisticky atraktivních cílů, historických památek a přírodních zajímavostí.

Proto je od jara do podzimu velkým lákadlem pro pěší turistiku či cykloturisty.

Na své si přijdou i milovníci houbaření.

Řeka Vltava je rájem vodáků.

I zima má své jedinečné kouzlo, jak pro milovníky běžek, tak pro ty co upřednostňují sjezdovky.

V okolí Dobré na Šumavě naleznete např : Stožeckou kapli, Naučnou stezku na Soumarském mostě, Soví stezku, Medvědí stezku, Boubínský prales,Kamenou hlavu a spoustu dalsích zajímavých víletních míst.

 

Splouvání Vltavy

Veškeré informaceo pravidlech splouvání jsou na webových stránkách www.npsumava.cz

Úsek Soumarský Most - Pěkná

1.5.-31.5. pouze So, Ne, svátky

1.6.-31.10. denně

Při poklesu hladiny vody pod 50 cm je splouvání zakázáno.

Registrace lodí se provádí elektronicky na internetových stránkách NP Šumava.Osobně na registračním místě Soumarský Most - pouze v požadovaný den vyplutí.

 

Poutní kaple P. Marie pod Stožeckou skálou

 

Stožecká kaple je ukázkou lidivé řezbářské práce a je považována za jednu z nejkrásnějších kaplí na Šumavě. Je postavená v lese cca 200m pod Stožeckou skálou. Na vrcholu Stožecké skály (976m )nad Stožeckou kaplí najdeme 5m vysoký železný kříž a nepatrné zbytky strážního hradu, v minulosti chránícího Zlatou stezku. Je tu krásný výhled na obec Stožec, vrcholy Třístoličníku,Trojmezné a Plechého. Za dobré viditelnosti lze spatřit vrcholky Alp.

Z osady Dobrá zhruba 5,5 km                         

 

Naučná stezka Soumarské rašeliniště

 

Naučná stezka je dlouhá jeden a půl km,jsou zde umístěny cedule ze kterých se dozvíte jak vzniklo a žije rašeliniště.

Je zde i  zhruba 9 m vysoká vyhlídková věž ze které máte pěkný výhled na rašeliniště.

 

Soví stezka

 

Jde o okružní trasu v blízkosti Stožce (4,5 km).Začátek stezky je cca 1 km od IC Stožec, je 1,6 km dlouhá a vrací se zpět do Stožce. Symbolem zážitkové trasy je Puštík bělavý. Provede vás lesním dobrodružstvím, při kterém se naučíte poznávat mnoho lesních živočichů a rostlin, zahrajete si na stopaře, nahlédnete pod kůru stromů, nebo si vyzkoušíte jaké je to být datlem.

Nové Údolí

 

Kamená hlava

Trasa o délce cca 3 km začíná na parkovišti uprostřed obce České Žleby. Směr na Mlaka (hraniční přechod pro pěší) a na Kamennou Hlavu (973 m) je značen žlutou turistickou značkou.Z cesty jsou pěkné výhledy na české a německé hory s nejvyšším bodem Luzným.

Na konci trasy v místě zvaném Mlaka najdete mapu okolí.

 

Boubínský prales

Boubínský prales je rezervací v samém srdci Šumavy.Od Boubínského jezírka začíná naučná stezka.Okruh má 8 zastávek s informačními panely. Trasa je dlouhá 3,6 km a je určena pouze pro pěší.

Medvědí stezka

K zajímavostem patří žulové "skalní město" s mnoha kamennými útvary. Medvědí kámen - místo zástřelu posledního medvěda na Šumavě.

 

 

Čekají Vás tu známé šumavské pláně – náhorní roviny ve výšce 1000 m n. m, Boubínská hornatina s nejvyšší horou známým Boubínem (1362 m n. m.), který se sousedním Bobíkem (1264 m n.m.) tvoří typický dvojvrchol.

Dále k jihu, při hranicích Čech, Německa a Rakouska, se zvedá Trojmezenská hornatina. Dominantní horou této části Šumavy je Plechý (1378 m n. m.), který je současně i nejvyšší horou české části Šumavy. V severněji položené Stožecké hornatině dosahují nejvyšších výšek Žlebský vrch ( 1080 m n. m.) a Stožec (1065 m n. m.).

 

Soví voliéry - Borová Lada

Naleznete zde průchozí voliéry, kde je možné pozorovat i mimořádně vzácné sovy. Voliéry patří k největším v ČR.

 

Prameny Vltavy

Místo kde pramení Černý potok, jako počátek Teplé Vltavy.

 

Lanový park Libín - rozhledna

Lipno

Naše české moře.